دانستنی های کفش
Card image

انتخاب کفش مناسب

بسیاری از زنان از پوشیدن کفش های پاشنه بلند لذت می برند در این بخش می خواهیم نکاتی را برای کاهش درد هنگام استفاده از کفش پاشنه بلند را به اشتراک بگذاریم.
پاهای ما برای پاشنه های بلند طراحی نشده اند و استفاده از آن ها می تواند منجر به مشکلاتی نظیر درد، تاول، تورم و یا زخم شود. با پیروی از نکات زیر می توانید این مشکلات را از بین یا کاهش دهید و از زمان بیشتری در کفش های خود لذت ببرید.

چند نکته در خصوص کاهش درد پا هنگام استفاده از کفش پاشنه بلند
Card image


1 - زمانی که سعی دارید پاشنه کفش را امتحان کنید ، حساس باشید و با حساسیت خاصی انتخاب کنید.


در ابتدا باید اندازه دقیق کفش را بگویم. استفاده از یک سایز بزرگ، یا کوچک، می تواند به پاها آسیب برساند. ممکن است واضح به نظر برسد، بسیار مهم است که بتوانیم به خوبی با کفش پاشنه بلند گام برداریم بنابراین، باید هر جفت آن ها را امتحان کنید و اطمینان حاصل کنید که پاشنه کفش اذیتتان نمی کند. اگر شما به پوشیدن کفش پاشنه بلند عادت ندارید و یا اگر به طور معمول به پاهای شما آسیب می رساند ، نباید کفشی را بخرید که بیشتر از 5 سانت ارتفاع داشته باشد.

Card image

2 - از لایی استفاده کنید

لایی ها کوچک و نرم هستند و می توانید به سرعت در قسمت هایی که به پا فشار می آورند گذاشته تا از بوجود آمدن ضخم و درد جلوگیری کنید.

Card image

3 - کفش هایتان را در فریزر بگذارید

این ترفندی عالی برای زمانی است که کفش های شما کمی تنگ و یا باریک هستند. فریز کردن آنها به تدریج سایز آن ها را افزایش می دهد و کفش را کش می دهد.
به این صورت که دو کیسه پلاستیکی را با آب پر کنید ، سپس آن ها را درون کفش قرار دهید. کفش را در فریزر بگذارید و اجازه دهید چند ساعت یخ بزند ، پس از آن، کیسه ها را بردارید و کفش هایتان را بپوشید.

Card image

4 – قبل از استفاده با سشوار کفش ها را گرم کنید

یکی از کارهای تاثیر گذار این است که از سشوار استفاده کنید. با یک سشوار به سمت داخل کفش باد گرم بگیرید و ببینید که چطور کفش ها به آن واکنش نشان می دهند.