دانستنی های کارت عروسی
Card image

ویژگی یک کارت عروسی مناسب

برگزاری مجالس نامزدی و عروسی یکی از مبارک‌ترین مراسمی است که قدمت آن به سال‌ها پیش بازمی‌گردد. این مراسم که از دسته جشن‌های تشریفاتی به‌حساب می اید با حضور بزرگان خانواده عروس و داماد و سایر دوستان برگزار می‌گردد. برپایی مراسم عروسی آداب‌ورسومی منحصربه‌فرد دارد که هر خطه، با توجه به رسوم خاص خود، آن را متنوع برگزار می‌کنند. از بخش‌های مشترکی که همه اقشار بافرهنگ‌های متنوع در برپایی جشن عروسی از آن تبعیت می‌کنند، دعوت از فامیل، دوستان و آشنایان است. آداب برپایی جشن عروسی با آداب سایر جشن‌ها کمی مغایر است. در تشریفات عروسی مدعوین از طریق تماس تلفنی دعوت نمی‌شوند و این کار تنها باکارت دعوت صورت می‌پذیرد.

تعیین سبک عروسی

هنگامی که مکان و زمان عروسی خود را تعیین می کنید، در نهایت سبک عروسی شما نیز مشخص می شود. بنابراین میتوانید بگویید که عروسی شما ساده، مجلل، کلاسیک یا مدرن است و یا اینکه عروسی رسمی یا غیر رسمی برگزار می شود. بعد از مشخص شدن این موارد، می توانید سبک کارت دعوت خود را براساس آن انتخاب کنید.

Card image

مشخص کرن رنک تم جشن عروسی

معمولا رنگ های سفید، کرم ، شیری یا صورتی ملایم برای کارت و رنگ مشکی یا طلایی برای متن دعوتنامه جشن های رسمی بسیار مناسب است. ولی چنانچه دوست دارید رنک تم جشنتان در همه جا نمود داشته باشد، می توانید در انتخاب رنگ کارت دعوت نیز از آنها استفاده کنید. تنها نکته در انتخاب رنگ ها این است که به نحوی ترکیب رنگی را در نظر بگیرید که متن موجود در آن خوانا باشد.

تعیین شکل و اندازه کارت

هر چند کارت های مستطیل شکل رواج بیشتری دارند، ولی برخی از عروس و داماد ها از کارت های مربعی ، مثلثی و دایره شکل نیز استفاده می کنند. برخی از کارت ها نیز به شکل های دلخواه به صورت ذوزنقه یا اشکال مختلف دیگر برش می خورند و بسیار خاص و زیبا هستند.

Card image

خوانا بودن نوشته های کارت

هنگامی که رنگ و مدل کارت دعوت را انتخاب میکنید، حتما خوانا بودن متن را هم مد نظر داشته باشید ، چرا که هدف از ارسال کارت دعوت ، در اختیار قرار دادن اطلاعات، شامل تاریخ و مکان برگزاری جشن است. بنابراین از رنگ نوشتاری روشن روی زمینه روشن و رنگ نوشتاری تیره روز زمینه تیره خودداری نمایید. همچنین از به کار بردن فونت های نامناسب که خواندن آنها سخت است نیز اجتناب کنید.

Card image

انتخاب متن مناسب

متن کارت شما نیز می تواند براساس رسمی یا غیر رسمی بودن جشنتان متفاوت انتخاب شود. بنابراین در انتخاب متن دقت کنید. زیباترین حالت برای کارت دعوت یک شعر کوتاه عاشقانه و با معناست. همچنین آدرس و تاریخ را چندین بار چک کنید تا درست و دقیق باشد.

تعداد خانواده ها

از آنجایی که معمولا به هر خانواده یک کارت دعوت داده می شود ، تعداد آنها را مشخص کنید، توجه داشته باشید که معمولا فرزندان یک خانواده که ازدواج کرده اند و یا مستقل از آن ها زندگی میکنند، باید کارت دعوت جداگانه دریافت کنند.