دریاچه آویدر مازندران
معرفی
Card image


این کشور مکان‌های دیدنی و زیبای بسیار زیادی دارد. همه‌ی اینها باعث شده تا این کشور کوچک به یکی از مقاصد معروف گردشگران تبدیل شود. قله آرارات خط آسمان آن را می‌سازد. زیبایی‌های آن با زیبایی‌های اروپا و نقاط دیگر به راحتی رقابت می‌کند. ارمنستان دارای صومعه های قدیمی بسیاری است که چهره شهر را همچنان به شکل قدیمی نگاه میدارد و در عین حال، هنر و معماری مدرن، تازگی جالبی به آن بخشیده است.

چرا دریاچه آویدر؟
Card image


دریاچه آویدر و محوطه ی اطراف آن یکی از مناطق بکر و دیدنی شمال ایران است که زیبایی های چشم نوازی دارد و یک جزیره ی کوچک سبز در میان آن دیده می شود.
وجود امکاناتی چون طبیعت بکر، قایق های پدالی و موتوری، بوفه و یک رستوران محلی، این محل را به تفرجگاه خوبی برای کار مربوطه تبدیل کرده است.

گشت و گذار و عکاسی
Card image


محوطه ی اطراف دریاچه پوشیده از درخت است و مناظر جنگلی زیبایی را پیش چشم شما قرار می دهند. قدم زدن در این فضا تجربه ای لذت بخش است که می تواند تا همیشه در ذهن شما بماند. در گشت و گذارتان می توانید تصاویری ناب از این جلوه ی طبیعت را ثبت کنید و یادگاری های خوبی را با خود به خانه ببرید.

ماهیگیری
Card image


دریاچه آویدر مامنی برای برخی گونه های ماهیان است. اگر با اصول ماهیگیری آشنایی دارید و ابزار آن نیز در اختیار شما قرار دارد، می توانید ماهیگیری را نیز در سفر به این دریاچه تجربه کنید ، کمااینکه تصویری بسیار نابی هم می توانید خلق کنید.

اسب سواری


برای اینکه در این سفر بیشتر به شما خوش بگذرد و استفاده بیشتری بتوانید از این فضای زیبا داشته باشید، می توانید از اسب هایی که در این منطقه وجود دارند در کنار دریاچه استفاده نمایید

قایق سواری
Card image


با قایق به میان دریاچه بروید و از طبیعت بسیار زیبا لذت ببرید. این قایق ها در دو نوع پدالی و موتوری هستند و شما بسته به سلیقه ی خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

جزیره میان آب
Card image


یکی از ویژگی های کم نظیر این دریاچه وجود یک جزیره ی سبز رنگ در میان آب است. این جزیره در میان رنگ آبی دریاچه می درخشد و جلوه گری می کند. از سکوت و خلوتی این جزیره کمال استفاده را ببرید.

بهترین فصل
Card image


طبیعت در همه ی فصول سال دیدنی است اما دریاچه آویدر به هنگام بهار و تابستان طرفداران بیشتری دارد.
در این دو فصل به دلیل تاثیر پذیری از آب و هوای کوهستانی، این منطقه هوایی معتدل با رطوبتی کمتر از مناطق اطراف خود دارد
پاییز: پوشش جنگلی محوطه ی اطراف دریاچه به هزار رنگ در می آید و بر زیبایی این دریاچه می افزاید. زمستان: بارش برف تصویری تازه را در طبیعت نقش می کند و منظره ای دیگر را نمایش می دهد.